Thai Fit

Tradiční thajské masáže

OBJEDNAT MASÁŽ

Nuad Borán - นวดแผนโบราณ (thajsky „starobylá masáž“)

Tradiční thajská masáž je starobylá léčebná metoda, spojující prvky akupresury a jógy, podobně jako japonská masáž shiatsu. Harmonizuje tělo, mysl i ducha a tím poskytuje příležitost k samouzdravování. Zakladatelem thajských masáží byl v 5. století před n.l. znalec ajurvédy Dr. Jivaka Komarabhacca, jenž v Thajsku převzal jméno Shivago Komarpaj (Shivago znamená „Otec Doktor“) a podle legendy byl osobním lékařem samotného Buddhy.

Podstata tradičních thajských masáží

Úspěšnost thajských masáží spočívá v uceleném způsobu léčby. Základním principem je pozitivní ovlivňování toku životní energie v energetických drahách těla (meridiánech), které rozvádějí energii do jednotlivých orgánů. Pokud jsou meridiány oslabené nebo nevyrovnané, energie neproudí tak jak má, což vede k oslabení a poškození souvisejících orgánů. Stimulováním akupresurních bodů (energetických center) a působením na meridiány, jsou odstraňovány bloky, které brání v proudění energie. Tělo se harmonizuje a začíná probíhat léčebný proces.

Na rozdíl od klasické rekondiční masáže, která spočívá v hnětení měkkých tkání, thajské masérky pomocí prstů, dlaní, předloktí, loktů, kolen a chodidel kombinují akupresuru s protahováním, čímž uvolňují svaly, klouby, šlachy, chodidla, protahují páteř a dosahují celkového fyzického i psychického uvolnění klienta.

Účinky thajských masáží

Mezi hlavní účinky thajské masáže patří:
úleva při bolestech (zad, hlavy (migrény), svalstva či kloubů),
rozproudění a uzdravení toku životní energie,
zlepšení krevního a lymfatického oběhu,
rehabilitace a regenerace organizmu,
zvýšení hybnosti,
posílení imunity,
detoxikace,
uvolnění stresu,
harmonizace a posílení nervového systému.

Pro množství protahovacích cviků se thajská masáž nazývá „aplikovaná hatha jóga“ či „jóga pro líné“. Termín, popisující umění thajské masáže nejlépe, je „jógová masáž“. I když může být thajská masáž v případě zdravotních problémů bolestivá, pomůže Vám tyto problémy zmírnit nebo dokonce trvale odstranit.

Tradiční thajská masáž je vynikající metoda pro dosažení a udržení dobré fyzické i psychické kondice. Přijďte si osobně vyzkoušet nádherný pocit lehkosti a uvolnění, který se po thajské masáži dostaví. Tradiční thajské masáže v příjemném prostředí studia Thai Fit v Praze, Vás zbaví stresu, v duši si odnesete pohodu a na tváři úsměv.

Tradiční thajské masáže prováděné ve studiích Thai Fit

Typ masáže Délka
Masáže celého těla 60 min.
Masáže celého těla 90 min.
Masáže celého těla 120 min.
Masáže zad 30 min.
Masáže zad 60 min.
Masáž nohou (stehna, kolena, lýtka) 30 min.
Masáž hlavy a šíje (proti bolestem) 30 min.
Masáž hlavy a obličeje (omlazující a protistresová) 30 min.
Masáž pro těhotné ženy ** 60 min.
Masáž pro ženy po porodu ** 60 min.

** Pro ženy v období těhotenství nabízí studio Thai Fit speciální Masáž pro těhotné ženy, která se může provádět od počátku 4. do konce 8. měsíce těhotenství. Masáž pro ženy po porodu se může provádět od konce 2. měsíce po porodu.